| Luogo di origine: | Cina |
| Marca: | FOFIA |
| Certificazione: | ISO11784/5 |
| Numero di modello: | ZS006 |
| Documento: | ZS006 Animal ID Microchip.pdf |
| Quantità di ordine minimo: | 1 pezzo |
|---|---|
| Prezzo: | to be negotiation |
| Imballaggi particolari: | 1pcs = sacchetto + siringa + glasstag + 6 adesivi a codice a barre / 20pcs per sacchetto |
| Tempi di consegna: | 1-7 GIORNI |
| Termini di pagamento: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Capacità di alimentazione: | 100000pcs alla settimana |
| Norma R/W: | ISO11784/5 FDX-B | Frequenza: | 134,2kHz |
|---|---|---|---|
| Dimensione: | 2,12 x 12 mm | Norma anti-colisione: | IP67 |
| Luogo di origine: | Europa | Temperatura di stoccaggio: | Da -40 a 100 gradi |
| Colore: | bianco | Peso: | 6.86g |
| Materiale per l'iniezione: | PP | Sterilizzazione: | Gas OE |
![]()
| Microchip Specifications | |
|---|---|
| Chip Standard | ISO11784/5 FDX-B |
| Frequency | 134.2KHz |
| Dimension | Ø2.12*12mm |
| Material | Bio-glass |
| Temperature Range | -25°C to 50°C |
| Temperature Accuracy | ±0.1°C / 0.18°F |
| Additional Information | |
|---|---|
| Reader | All |
| color | white |
| Package | 20pcs/bag |
| Sterilization | EO gas |
| Barcode Label | 6 barcode stickers |
| Guarantee | 20 years for chip, 5 years for sterilization |
Packaging: 10pcs per box, 500pcs per shipping box
Wuxi Fofia Technology Co., Ltd provides comprehensive solutions for livestock smart management and pet ID management. Our products serve farm animals, pets, fish, Arowana, and wild animals.
We are committed to developing and promoting animal identification products, earning customer trust through high-quality products, first-class service, and fast delivery. All raw materials come from qualified suppliers with guaranteed quality.
Specializing in animal ID products for over 20 years, we manufacture animal microchips, pet microchips, ear tags, electronic ear tags, and RFID readers. Our products are exported to more than 90 countries worldwide.
Email: Tina@fofia.com
Explore Our Catalog: fofiatag.com
Persona di contatto: Tina
Telefono: +8613661674805